PIĄTKOWA NUTA #9: Music is the international language of mankind


Choć na świecie jest parę tysięcy języków, są też takie, które nie potrzebują słów, by zrozumiała je cała ludzkość. Moim zdaniem są to: obraz, taniec i muzyka.

Oczywiście można by polemizować, bo kto zrozumie artystyczne plamy na płótnie lepiej niż chiński alfabet? Albo kto będzie wiedział co oznacza tysięczny piruet na występie baletnicy, kolejny freeze b-boya, solówka rockowego gitarzysty lub nuty pianisty? No właśnie.

Jednak podążając za uczuciami i zmysłami, powinniśmy dojść do własnej interpretacji sztuki, dostrzec jaką historię chciał nam przekazać tancerz, wokalista czy kompozytor. Możemy przenieść się w świat barw, kroków czy kolejno zapisanych dźwięków na pięciolinii - świat artystów. Możemy zrozumieć ich język, jednocześnie nie wiedząc z jakiego kraju pochodzą.

Dlatego dzisiaj z okazji kolejnego muzycznego piątku, wybieramy się w świat muzyki, bo mam dla Was parę wpasowujących się w temat cytatów - po polsku i po angielsku :)"Behind every favourite song, there is an untold story."

“I love the way music inside a car makes you feel invisible; if you plan the stereo at max volume, it's almost like the other people can't see into your vehicle. It tints your windows, somehow.” 
-Chuck Klosterman

“Music is the literature of the heart; it commences where speech ends.” -Alphonse de Lamartine

“Music is the moonlight in the gloomy night of life.”  - Jean Paul Friedrich Richter

“Music touches us emotionally, where words alone can't.” -Johny Deep

“He took his pain and turned it into something beautiful. Into something that people connect to. And that's what good music does. It speaks to you. It changes you.” -Hannah Harrington

"- Chodzi mi o to, że dzięki muzyce ludzie zbliżają się do siebie(...). Muzyka ma wielką siłę. Dzięki niej ludzie, których pozornie nic nie łączy, mogą znaleźć wspólny język." -Sarah Dessen

"Muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu, można stwierdzić, że żadna dziedzina sztuki nie porusza ani nie wpływa na podświadomość tak, jak muzyka." -Dawid Crossby

"Muzyka uspokaja umysł, ułatwia wzlot myśli, a gdy trzeba, pobudza do walki." 
-Agrippa von Nettesheim

"Muzyka nie jest spójnym ciągiem dźwięków, który słyszymy. Muzyką jest to, co wywołuje w nas silną i uderzającą impresję, która to impresja jest spowodowana doszczętną i wyczerpującą ekspresją artysty wykonującego. To jest muzyka. Muzyka to odbicie w tafli wody tego, co gra człowiekowi w duszy." -Anonim

"Muzykę rozumie się tylko wtedy, gdy się ją czuje." -Klaudia Szulta

"Muzyka to jedyny język przekazu, który jednoczy wszystkie kraje i wszystkie kultury, dzięki niej można skleić stłuczone na tysiące kawałków lustro, w którym wszyscy możemy zobaczyć się i zrozumieć nawzajem." -Zbigniew Lubicz-Miszewski

 Jakie są Wasze ulubione cytaty? :)

17 komentarzy:

 1. Cytaty są cudowne <3 Moje to ulubione sa z ksiązek Paulo Coleho :)  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawda, zastanawianie się nad tym co próbował przekazać artysta może być ciekawe. Zwłaszcza, że każdy interpretuje inaczej :)

  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś usłyszałam taki cytat czy myśl (nie wiem czyjego autorstwa): 'Muzyka to nic innego jak uczucia, które można usłyszeć' - bardzo mi się spodobał :) Cytaty z Twojej notki z przyjemnością mi się czytało :)

  californialifeandstudy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. O kurczę, początek tego wpisu jest po prostu magiczny i szczersze pisząc, nie spodziewałam się. :) Ludzie zbliżają się dzięki muzyce - zdecydowanie to, najbardziej przykuło moją uwagę i całkowicie się z tym zgadzam. Nie chodzi tu tylko o muzykę, ale o każdą pasję. To niesamowite, że czasami całkiem nieznana mi osoba, staje się dobrym rozmówcą po paru minutach, jeżeli jest coś, czym oboje interesujemy się. :) Arleta

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeju, dziękuję <3 Całkowicie się zgadzam z tym, że pasja i wspólne zainteresowania łączą ludzi i zdecydowanie są jednym z ciekawszych tematów na rozmowę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny jest cytat Sarah Dessen ♥

  http://seethelifeofthisbetterparties.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam się z tym - mimo, że każdy sztukę interpretuje indywidualnie, to jednak pewien przekaz da się zrozumieć bez słów, według mnie szczególnie muzyka łączy ludzi i jest najbardziej uniwersalna - nie bez powodu mówi się, że łagodzi obyczaje :) Cytaty świetne wszystkie, ciężko wskazać jeden najlepszy.
  Zapraszam też do mnie - po roku przerwy odnawiam bloga http://sloiczeknutelli.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam sztukę. Najlepsze jest to, że można ją interpretować na swój własny sposób.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pięknie piszesz :) Widać, że wspaniale czujesz sztukę. Własnie w tym tkwi piękno sztuki, że każdy interpretuje ją inaczej :)

  https://z-igly-widly.blogspot.com/

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne cytaty, szczególnie ten o walce :)

  http://pospolitaola.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkie z Małego Ksiecia kocham :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja lubię z wielu filmów,ale na razie ich nie pamiętam :D


  CHCE SIĘ ŻYĆ

  OdpowiedzUsuń
 13. Cytaty chwytają za serducho.

  http://daruciaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Lubię raz na jakiś czas poczytać inne cytaty, niż zwykle ;) Generalnie, zawsze, jak czytam, to zaznaczam te ulubione. Czasem nawet je gdzieś przepisuję.

  Pozdrawiam
  Caroline Livre

  OdpowiedzUsuń
 15. Każdy z nas rozumie sztukę inaczej, na swój sposób. Nasze umysł rożnie odczytują pewne znaki, symbole, wskazówki, a później łącza je miedzy sobą.
  Ostatni cytat jest jak najbardziej cudowny <3
  Pozdrawiam
  Tutti
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń